Türkçe   |  English   |  русский   |  български
New Ribbon
Modern Karton

Modern Karton

Kipaş Kağıt Sanayi, Flow:13.560 m3/day, COD Load :81.360 kg/day

Kipaş Kağıt Sanayi, Flow:13.560 m3/day, COD Load :81.360 kg/day

Haribo Şekerleme Arıtma Tesisi

Haribo Şekerleme Arıtma Tesisi

LARA ODOR SCRUBBER

LARA ODOR SCRUBBER

Vinprom Pesthera / Bulgaristan

Vinprom Pesthera / Bulgaristan

Kasra Paper / İran

Kasra Paper / İran

Kartonsan

Kartonsan

Efes Ankara

Efes Ankara

Kent Gıda

Kent Gıda

Example Frame
Hakkımızda
 
Tarihçe
 

ENVİROTEK 1993 yılında Dr. Melih ÇİLER tarafından kurulmuş bir çevre mühendisliği firması olup, yetkin kadrosuyla 1985 yılından beri arıtma sektöründe yer almaktadır. Firmamız atıksu, su ve gaz arıtımı konusunda uzmanlaşmış olup; özellikle kağıt, gıda, kimya ve ilaç sektörü başta olmak üzere sadece yurtiçinde değil; Kuwait, Irak, İran, Gürcistan, Sudan, Güney Afrika, Bosna, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Suriye, Swaziland , Rusya, Romanya, Ukrayna, Libya, Bulgaristan gibi birçok ülkede 200 ’ün üzerinde önemli referansa imza atmıştır.

ENVİROTEK, bugün Türkiye'de ve yurtdışında çevre teknolojisinin bütün uygulama alanlarında, ağırlıklı olarak da endüstriyel ve evsel atıksu arıtımı, su arıtımı ve gaz arıtımı alanlarında faaliyet göstermektedir. Bu alanlarda, proje ve fizibilite çalışmaları, ekipman imal ve temini ile anahtar teslimi tesis kurmaya kadar her kapsamda hizmet verilmektedir. ENVİROTEK; uzman kadrosu, teknolojik yenilikçi yapısı, yerel koşullara uygun teknik çözümler geliştirme yaklaşımı ve her düzeydeki çalışmalarda gözetilen yöntemsel doğruluk ve optimal çözüm üretme titizliği sayesinde bugünkü konumuna gelmiştir.

Firmamız, kardeş kuruluş TEMPA GRUP ile 2009 yılında ENOR Enerji ve Çevre Teknolojileri A.Ş.ni kurarak; hertürlü atıktan, biyogaz, yakma, kompostlama v.b. teknolojiler ile yenilenebilir enerji geri kazanımı ve organik gübre eldesi konusunda da hizmet vermeye başlamıştır.

ENVİROTEK bugün Türkiye'de ve yurtdışında çevre teknolojisinin bütün uygulama alanlarında ağırlıklı olarak da ;

• Atıksu ve su arıtma tesislerinin tasarımı ve anahtar teslimi yapılması, revizyonu
• Her türlü anaerobik (havasız) arıtma tesislerinin projelendirilmesi, anahtar teslimi yapımı, revizyonu
• Mevcut arıtma tesislerinin en optimal ve teknolojik çözümlerle kapasite artışı
• Koku ve gaz arıtma tesislerinin yapımı
• Arıtma tesisleri için proje, müşavirlik, danışmanlık hizmetleri, işletmeye alma
• Arıtma tesisleri için gerekli her türlü ekipman temini
• Her türlü organik atık ve çöpten biyogaz sistemleriyle enerji ve organik gübre eldesi
• Çöp v.b. atıklar için depolama, yakma tesisleri kurulması
• Gerekli analiz, ölçüm ve arıtılabilirlik çalışmaları
• Laboratuvar hizmetleri

dallarında hizmet vermektedir. Firmamız çok farklı endüstri sektörlerinde edinmiş olduğu tecrübe ve bilgi birikimini, çağdaş ve ileri arıtma teknolojileriyle pekiştirerek, yatırım ve işletme giderleri optimal olacak arıtma tesislerini uygulama amacındadır. Sağlıklı çözümlerin öncelikle araştırmalardan geçtiğinin bilincinde olarak, kapsamlı bir atıksu/su laboratuvarı kurulmuş ve bu amaçla şirket binamızın önemli bir bölümü laboratuvar olarak ayrılmıştır. Bu laboratuvarlarda her türlü su/atıksu analizleri, aerobik ve anaerobik arıtılabilirlik çalışmaları yapılmakta ve projelendirme aşamasında bu deneysel sonuçlar kullanılmaktadır.

Firmamız; bu güne kadarki bilgi birikimini konusunda uzman Hollanda’lı PAQUES firması ile birleştirerek havasız arıtma konusunda önemli referanslara imza atmıştır. Özellikle gıda, kağıt v.b. kirliliği yüksek atıksularda çok verimli olarak çalışan, az çamur oluşumu, yüksek biyogaz üretimi ve az yer kaplaması gibi avantajları olan; PAQUES’in IC, UASB ve AFR anaerobik arıtma teknolojileri yanında, THIOPAQ, ANAMMOX, ASTRASAND, U-BOX v.b. sistemlerini de uygulamaktadır.

Çevre bilincini ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan firmamız, yaptığı arıtma tesislerini teslim ettikten sonra da gerekli her türlü teknik desteği vermeye devam etmektedir.

Firmamızın en büyük amacı; ticari kaygılardan uzak bir çalışma şeklini kendisine ilke edinerek sorunsuz çalışan, doğru projelendirmiş, sağlıklı işletilen arıtma tesisleri oluşturmaktır.

Kavacık, Göksu Evleri
Alt Çamlık Cad. No:9
Villa B27b
Beykoz - 34815
0090 216 465 9640
0090 216 465 9641
0090 216 465 9642
enviro@envirotek.com.tr