Türkçe   |  English   |  русский   |  български
New Ribbon
Modern Karton

Modern Karton

Kipaş Kağıt Sanayi, Flow:13.560 m3/day, COD Load :81.360 kg/day

Kipaş Kağıt Sanayi, Flow:13.560 m3/day, COD Load :81.360 kg/day

Haribo Şekerleme Arıtma Tesisi

Haribo Şekerleme Arıtma Tesisi

LARA ODOR SCRUBBER

LARA ODOR SCRUBBER

Vinprom Pesthera / Bulgaristan

Vinprom Pesthera / Bulgaristan

Kasra Paper / İran

Kasra Paper / İran

Kartonsan

Kartonsan

Efes Ankara

Efes Ankara

Kent Gıda

Kent Gıda

Example Frame
Hoş geldiniz
 

ENVİROTEK, 1993 yılında kurulmuş olmasına rağmen; yetkin kadrosu özellikle endüstriyel arıtma konularında 1985’den beri faaliyet gösteren köklü bir firmadır. Özellikle endüstriyel atıksu arıtma uygulamalarında 25 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan kadromuz, 200 üzerinde uygulamayı başarıyla gerçekleştirmiştir. Havasız (anaerobik) atıksu arıtma konusunda önemli referanslara sahip olan firmamız; gıda, kağıt, kimya v.b. sektörlerde aranan bir uygulayıcı durumundadır. Kardeş kuruluş ENOR Enerji ve Çevre Teknolojileri ile birlikte 2009 yılından beri yenilenebilir enerji çözümleriyle hertürlü atığı; biyogaz ve yakma sistemleriyle yeşil enerjiye ve organik gübreye dönüştürecek tesisler kurmayı amaçlamaktadır. Koku, toz ve organik içerikli atık gazların arıtımını; projelerine özel tasarımlarıyla başarıyla uygulamaktadır. Firma olarak hedefimiz; tüm projelerinde kendine özgü tasarımları ile daha ekonomik, yüksek verimliliği olan, çevreci tesisler kurmanın yanı sıra, ileri teknolojik çözümlerle öncelikle ülkemizde ve sonra tüm dünyada çevreye duyarlı bir kurum yapısına kavuşmaktır.


Hizmetler
 
Atıksu Arıtma Tesisi Yapımı

Firmamız çevre teknolojileri konusunda özellikle atıksu, su ve gaz arıtma tesisi yapımı hizmetleri vermektedir. Bu hizmetler kapsamında sorumluluğumuz, tesislerde istenen verim değerleri sağlanıncaya kadar sürmektedir. Firmamız her türlü arıtma tesisinin anahtar teslimi yapımı kapsamında; dizaynını ve projelendirilmesini, inşaatını, ekipman teminini, montajını yapmakta, işletmeye alma ve servis süreçlerini gerçekleştirmektedir.

Projelendirme ve mühendislik hizmetleri

Firmamız, arıtma teknolojileri konusunda projelendirme ve danışmanlık hizmeti de vermektedir. Bu kapsamda; yurtiçi veya yurtdışı her türlü atıksu, su ve gaz arıtma sistemleri için müşteri isteklerine uygun ve tesise özel öneriler içeren tasarım ve uygulama projeleri hazırlanmakta, danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Gaz Arıtma ve Koku Giderme Sistemleri

Firmamız, üretimden, kazan dairelerinden, arıtma tesislerinden yada fabrikalardan kaynaklanan her türlü gazile toz atıkların ve farklı kaynaklardan çıkabilen kokuların en uygun yöntemle arıtılması için gerekli sistemleri projelendirilmekte ve uygulanmaktadır. Gaz, toz yada koku arıtma üniteleri; paslanmaz, polietilen (PE), polipropilen (PP) ve cam takviyeli polyester (CTP) malzemeden imal edilmektedir.

Laboratuvar Hizmetleri

Birçok parametreyi ölçebilecek altyapıya sahip olan laboratuvarımızda çeşitli su ve atıksu analizleri yapılabilmektedir. Atıksu arıtma tesisleri için yapmış olduğumuz danışmanlık/ kontrolörlük hizmetlerimiz çerçevesinde; arıtma tesislerinin karakteristik noktalarından alınan numunelerin gerekli tüm analizleri laboratuvarımızda yapılıp,

Atıklardan Biyogaz ve Enerji Üretimi

Firmamız, kardeş şirket ENOR Enerji ve Çevre Teknolojileri ve çözüm ortaklarımızla birlikte her türlü atıktan (hayvansal gübre, arıtma çamurları, tarımsal atık veya çöp vb.) enerji üretimi ve geri kazanımı alanında hizmet vermektedir.

Haberler
 
Kipaş

Envirotek Arıtma ve Enor Enerji olarak Türkiye’nin en büyük kağıt fabrikalarından biri olacak Kipaş Holding’e ait Kipaş Kağıt A.Ş.’ye ait 13.560 m3/gün kapasiteli atıksu arıtma tesisi sözleşmesini imzalamış bulunmaktayız. İnşaat işleri müşteri tarafından yapılmakta olan ve havasız+havalı arıtma kademelerinden oluşan tesiste günde 81.000 kg KOI arıtılacaktır. Havasız arıtma kademesi için Hollandalı Paques firmasının IC teknolojisi uygulanmakta olup, tam kapasitede tesiste günde 24.000 m3/gün biyogaz üretilecek ve oluşan biyogaz müşterinin tercihine göre değerlendirilecektir. Şu anda tesisin mekanik montaj işlerine başlanmış olup, 2013 yılı sonlarında devreye alınması planlanmaktadır.


Referanslar
 


 
Gıda Sanayi

 
Selüloz ve Kağıt Sanayi

 
Anaerobik Arıtma Tesisleri

 
Tekstil Sanayi

 
Metal Sanayi

 
Kimya Sanayi

 
İlaç Bitkiler

 
Su Arıtma Sistemleri

 
Gaz ve Koku Arıtım Sistemleri

 
Danışmanlık Hizmetleri

 
Tasarım ve Mühendislik Hizmetleri

 
Diğer Referanslar
Kavacık, Göksu Evleri
Alt Çamlık Cad. No:9
Villa B27b
Beykoz - 34815
0090 216 465 9640
0090 216 465 9641
0090 216 465 9642
enviro@envirotek.com.tr